Wydawnictwo DRZEWO BABEL

Książki na głos
audiobooki

"Alchemik" - nadruk płyty

Alchemik

Paulo Coelho

"Alchemik" otwiera te drzwi w naszej duszy, o których istnieniu wolelibyśmy zapomnieć. Każe marzyć, podążać własnym powołaniem, podejmować ryzyko, pójść w świat i wrócić wystarczająco śmiałym, by stawić czoła wszelkim przeszkodom. Baśniowa, alegoryczna opowieść o wędrówce andaluzyjskiego pasterza jest tłem do medytacji nad tym, jak ominąć życiowe pułapki, by dotrzeć do samego siebie.

"Alchemik" - nadruk płyty

Alchemik
opowiedziany na nowo

Paulo Coelho

Z okazji 20 lat Alchemika Paula Coelho w Polsce • 24 głosy, 14 instrumentów • Niezmiennie inspiruje

"Alef" - nadruk płyty

Alef

Paulo Coelho

Niektóre książki są do czytania. "Alef" napędza do życia.

"Brida" - nadruk płyty

Brida

Paulo Coelho

Opowieść o Bridzie, młodej irlandzkiej dziewczynie, i o jej duchowych poszukiwaniach. Na swej drodze Brida spotyka mędrca, który uczy ją, jak radzić sobie z lękami i własnym cieniem oraz kobietę, która wprowadza ją w arkana magii. Wzruszająca opowieść o miłości i tęsknocie za Drugą Połową.

"Czarownica z Portobello" - nadruk płyty

Czarownica z Portobello

Paulo Coelho

Dziewica? Święta? Męczennica? Wariatka? O Atenie opowiadają osoby, które ją znały. Wśród nich jest dziennikarz badający mity o wampirach, aktorka teatralna, której Atena uwiodła narzeczonego, ksiądz, który ochrzcił jej syna, przybrana matka, były mąż i inni.

"Jedenaście minut" - nadruk płyty

Jedenaście minut

Paulo Coelho

Maria, młoda dziewczyna z brazylijskiej prowincji, wyrusza w daleką podróż. Jednak świat jest inny, niż sobie wyobrażała. Gorzkie doświadczenia sprawiają, że zostaje prostytutką. Decyduje się na życie bez miłości i wpada w pułapkę, z której wybawić ją może jedynie miłość...

"Piąta góra" - nadruk płyty

Piąta góra

Paulo Coelho

Czasem próżność lub pycha każą nam wierzyć, że wszystko od nas zależy. Ale kiedy spada na nas nieszczęście, zawsze myślimy, że na nie nie zasłużyliśmy, że los jest niesprawiedliwy, że wpadliśmy w pułapkę. Historia Proroka Eljasza w interpretacji Jerzego Zelnika.

"Walkirie" - nadruk płyty

Walkirie

Paulo Coelho

Jak wiele potrzeba odwagi, by zajrzeć w głąb siebie? Jedna z najbardziej osobistych książek Paula Coelho w wykonaniu Krzysztofa Gosztyły.

"Weronika postanawia umrzeć" - nadruk płyty

Weronika postanawia umrzeć

Paulo Coelho

Umiera się na wiele sposobów: z miłości, z tęsknoty, z rozpaczy, ze zmęczenia, z nudów, ze strachu... Umiera się nie dlatego, by przestać żyć, lecz po to, by żyć inaczej. Kiedy świat zacieśnia się do rozmiarów pułapki, śmierć zdaje się być jedynym ratunkiem, ostatnią kartą, na którą stawia się własne życie.

"Zwierzenia pielgrzyma" - nadruk płyty

Zwierzenia pielgrzyma
Rozmowy z Paulem Coelho

Juan Arias

Paulo Coelho odkrywa na tych stronach tajemnice swojego bujnego życia, których nie znali nawet jego najbliżsi. W wywiadzie przeprowadzonym w 1998 roku przez hiszpańskiego dziennikarza Juana Ariasa rysuje się droga pielgrzyma Coelho, który przemierza świat materii i ducha w poszukiwaniu swojego przeznaczenia. Czyta Ksawery Jasieński.

"Zwycięzca jest sam " - nadruk płyty

Zwycięzca jest sam

Paulo Coelho

Wierny portret współczesnego świata, w którym blichtr, próżność i obłuda, wyparły prawdziwe wartości, w którym człowiek w pogoni za złudnym szczęściem w świetle jupiterów zatracił poczucie dobra i zła, zagubił siebie.

"Żona tygrysa" - nadruk płyty

Żona tygrysa

Téa Obreht

Niezwykły debiut najmłodszej laureatki Orange Prize, spadkobierczyni Singera i Marqueza. Bałkański folklor, aura tejmniczości, pasjonująca saga rodzinna. Czyta: Beata Bandurska