Wydawnictwo DRZEWO BABEL

Książki na głos
audiobooki

"Żona tygrysa" - powiększona okładka audiobooka "Żona tygrysa" - okładka audiobooka

Żona tygrysa

Téa Obreht

Tłum. Bogna Piotrowska, Małgorzata Rejmer
Czyta: Beata Bandurska

AutorTéa Obreht
TytułŻona tygrysa
Tytuł oryginałuThe Tiger's Wife
PrzekładBogna Piotrowska, Małgorzata Rejmer
CzytaBeata Bandurska
Czas12 godz. 40 min.
Koncepcja graficznaMichał Batory
Copyrights© 2011 by Téa Obreht. By arrangement with the author
© 2011 for the Polish edition by Drzewo Babel
All rights reserved
FormatMP3
Cena38,00 zł

Żona tygrysa jest opowieścią, którą po prostu należało opowiedzieć. Aura tajemniczości, bałkański folklor i posępny obraz wojny domowej wplecione w pasjonującą sagę rodzinną. Téa Obreht intuicyjnie wyczuwa, jak poprzez mit dotknąć najciemniejszych zakamarków ludzkiej duszy i jej lęków, i jak z całą mocą pisać o życiu i śmierci. Jeśli w dzieciństwie czytaliście bajki, pokochacie tę książkę.

 

Pierwsza powieść Téi Obreht, Żona tygrysa, byłaby wyjątkowym osiągnięciem w każdych okolicznościach, ale fakt, że autorka ma zaledwie 25 lat sprawia, że wydaje się czymś nadprzyrodzonym.

Marie Claire

 

Każde słowo, każda scena, każda myśl żyją w tej wielowątkowej, urokliwej powieści o śmierci, ocaleniu i pamięci.

Booklist

 

Jej daru subtelnego splatania wątków nie powstydziłby się pisarz dwa razy od niej starszy, a jej talent epicki graniczy z geniuszem.

Wall Street Journal

 

Téa Obreht (rocznik 1985) najmłodsza w historii Orange Prize laureatka tej nagrody. Okrzyknięta przez prasę amerykańską spadkobierczynią Singera i Marqueza (więcej o autorce)

 

Beata Bandurska - aktorka teatralna i filmowa, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (1989). Wielokrotnie nagradzana na festiwalach teatralnych za role w sztukach współczesnych i klasycznych. Aktorka Teatru Nowego w Warszawie (1989-1999), Towarzystwa Teatralnego w Warszawie (1998-1999), Teatru Polskiego w Poznaniu (2000-2003). Ostanio stale współpracuje z Teatrem Polskim w Bydgoszczy. Zagrała blisko trzydzieści ról (m.in. Cate w Zbombardowanych, Rimmę w Martwej Królewnie, Panią Rolllison w Dziadach).

 

Beata Bandurska, fot. Marta Borkowska

 

Żona tygrysa - posłuchaj fragmentu

Kiedy lubimy słuchać książek na głos

Tę książkę na głos kupisz tutaj: