Wydawnictwo DRZEWO BABEL

Książki
Paulo Coelho

"Alchemik" - powiększona okładka ksiazki "Alchemik" - okładka ksiazki

Alchemik

w nowej szacie graficznej autorstwa Cataliny Estrady

Paulo Coelho

Tłum. Basia Stępień, Andrzej Kowalski

AutorPaulo Coelho
TytułAlchemik
w nowej szacie graficznej autorstwa Cataliny Estrady
Tytuł oryginałuO Alquimista
TłumaczBasia Stępień, Andrzej Kowalski
Koncepcja graficznaCatalina Estrada
Redakcja/korektaZyta Oryszyn
ISBN978-83-89933-63-8
Copyrights© 1988 by Paulo Coelho
© for the Polish edition by Drzewo Babel, Warszawa 1995
This edition was publish by arrangement with Sant Jordi Asociados, Barcelona, Spain
All rights reserved
Cena wydania miękkiego44,00 zł

Kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały Wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu. 

 

 

Ta kultowa powieść Paula Coelho stała się drogowskazem dla milionów czytelników na całym świecie. Znajdujemy w niej ujmującą niezwykłą prostotą i głęboką mądrością historię pasterza z Andaluzji – chłopca imieniem Santiago, który wyrusza ze swych rodzinnych stron w Hiszpanii na egipską pustynię, by odnaleźć ukryty w piramidach skarb. Na swej drodze spotyka Cygankę, człowieka, który nazywa siebie Królem i Alchemika – to oni inspirują Santiago do dalszej wędrówki. Ta podróż w poszukiwaniu dóbr doczesnych prowadzi pasterza do odkrycia skarbu, który drzemie w nim samym.

Barwna, pobudzająca wyobraźnię i głęboko ludzka historia Santiago pokazuje, jak siła naszych marzeń może doprowadzić do przemiany i przypomina, żebyśmy słuchali uważnie głosu własnego serca.

 

foto © Pancho Tolchinsky

Catalina Estrada

Fascynuje mnie kolor i kształt, i staram się zawsze nadawać im piękną formę.

 

Miłośniczka przyrody. Fanatyczka koloru. Zafascynowana fakturą, detalem, formą, pięknem. Taka jest Catalina Estrada, kolumbijska ilustratorka, która od 1999 roku mieszka w Barcelonie. W swojej sztuce nawiązuje do całego bogactwa ludowej sztuki latynoamerykańskiej, która w jej interpretacji rozkwita czystą harmonią i prostotą. Jej radosny, zaraźliwie optymistyczny język wizualny w tysiącach barw i form zaczerpniętych z przyrody przekracza granice.

Głównym źródłem inspiracji Cataliny jest flora i fauna. To z tych elementów artystka buduje swój własny świat harmonijnego piękna. W jej osobistej wizji obłaskawionej natury pojawiają się postacie wędrujące przez bajkowe krajobrazy. Jej prace są pełne radości, ciepła, miłości, silnie zabarwione emocjonalnie. Ukazane w nich delikatne, eleganckie obrazy działają na nas feerią barw. Fascynujące, budzące optymizm dzieła.

Catalina pracuje dla wielu zleceniodawców, do których należą między innymi: Paul Smith, Coca-Cola, Microsoft, Camper, Nike, Levis, Smart / Mercedes Benz, Paulo Coelho, UNICEF, władze samorządowe Londynu i Barcelony, rząd Indii. Artystka wyrobiła sobie markę w Europie i na całym świecie. Jej indywidualny styl można podziwiać na tapetach, bieliźnie pościelowej, poduszkach, torebkach, akcesoriach podróżnych, parasolach, przyborach szkolnych i wiele innych.

Mężem Cataliny jest fotografik Pancho Tolchinsky, z którym artystka współpracuje.

 

W księgarniach od 20 sierpnia

Tę książkę kupisz tutaj: