Wydawnictwo DRZEWO BABEL

Książki
Niezwykłe biografie

"Goran Bregović - Szczęściarz z Sarajewa" - powiększona okładka ksiazki "Goran Bregović - Szczęściarz z Sarajewa" - okładka ksiazki

Goran Bregović - Szczęściarz z Sarajewa

Grzegorz Brzozowicz

AutorGrzegorz Brzozowicz
TytułGoran Bregović - Szczęściarz z Sarajewa
Tytuł oryginału-
Koncepcja graficznaMichał Batory
Redakcja/korektaBasia Stepień
ISBN89-904230-6-X (miękka)
Copyrights© 1999 by Grzegorz Brzozowicz
© for the Polish edition by Drzewo Babel, Warszawa 1999
Cena wydania miękkiego25,00 zł

Przystępując do pisania tej książki zakładałem, że nie będzie to tylko biografia Gorana Bregovića. Chciałem w jego historię wpleść opowieść o kraju, którego już niestety nie ma. Jego Jugosławii i tej mojej, którą zacząłem poznawać jako dziecko w 1972 roku.

Mieszkałem przez pięć lat w Belgradzie dokładnie wtedy, kiedy Bregović zaczynał wielką karierę. W początkach lat 80 - tych byłem świadkiem wzlotu Bijelo Dugme i apogeum całej jugosłowiańskiej sceny muzycznej. Gorana po raz pierwszy spotkałem na ulicy w 1976 roku, a poznałem niemal 20 lat później. Potem widywaliśmy się coraz częściej, aż w końcu zaczęliśmy wspólnie pracować. Napisałem o nim kilka tekstów, zrobiłem cztery programy telewizyjne, jeździłem z nim w trasy koncertowe, tłumaczyłem jego konferencje prasowe, wystąpienia telewizyjne i z setkę wywiadów. I po raz drugi mogłem obserwować wzlot Bregovića, tym razem w Polsce.

 

A wszystko zaczęło się bardzo wcześnie rano pod koniec czerwca 1972 roku...

Grzegorz Brzozowicz

wrzesień 1999 roku

Więcej o książce Goran Bregović - Szczęściarz z Sarajewa

Tę książkę kupisz tutaj: