Wydawnictwo DRZEWO BABEL

Książki
Podróże duchowe

"Mądrość głupców" - powiększona okładka ksiazki "Mądrość głupców" - okładka ksiazki

Mądrość głupców

Idries Shah

Tłum. Ivonna Nowicka

AutorIdries Shah
TytułMądrość głupców
Tytuł oryginałuWisdom of the Idiots
TłumaczIvonna Nowicka
Koncepcja graficznaMichał Batory
Redakcja/korektaPiotr Laskowski
ISBN83-904230-5-7 (miękka)
Copyrights© Idries Shah
© 2002 for the Polish translation by Drzewo Babel

Cena wydania miękkiego30,00 zł

Myśl suficka - najpiękniejsza, duchowa gałąź - jest u nas niemal nieznana. Dla sufich życie jest podróżą, podczas której człowiek zdobywa rozproszoną po świecie wiedzę o Bogu, o oderwanej od Stwórcy duszy, o własnej egzystencji. Już w czasach Mahometa pojawili się ludzie, którzy określając siebie mianem muzułmanów, odrzucili dosłowne rozumienie słów Proroka i wybrali mistyczną interpretację objawienia. Sufi jednak twierdzą, że ich myśl jest odwieczna, starsza nawet od Mahometa. Głównym celem sufizmu jest wyzwolenie człowieka z niewoli ego i doprowadzenie go do pełni.

Mądrość głupców to zbiór przypowieści i nauk, które suficcy mistrzowie przekazują swoim uczniom z pokolenia na pokolenie. Ich zrozumienie zależy od indywidualnej sumy doświadczeń, od otwartości, stanu ducha, od czasu, miejsca, od etapu, na którym uczeń się znajduje na swojej Drodze. Jak mówi sufi Jusuf Hamadani:

Tej wiedzy nie można bowiem poskąpić komuś, kto na nią zasługuje, ale też nie sposób przekazać jej temu, komu się ona nie należy.

grzbiet książki

Więcej o książce Mądrość głupców

Tę książkę kupisz tutaj: