Wydawnictwo DRZEWO BABEL

Książki
Powrót do domu

"Myszoodporna kuchnia" - powiększona okładka ksiazki "Myszoodporna kuchnia" - okładka ksiazki

Myszoodporna kuchnia

Saira Shah

Tłum. Łukasz Witczak

AutorSaira Shah
TytułMyszoodporna kuchnia
Tytuł oryginałuThe Mouse-Proof Kitchen
TłumaczŁukasz Witczak
Koncepcja graficznaKatarzyna Marzec
Redakcja/korektaBogna Piotrowska
ISBN978-83-64488-09-2
Copyrights© Saira Shah 2013
© 2016 for the Polish edition by Drzewo Babel
All rights reserved
Cena wydania miękkiego37,00 zł

Anna i Tobias nie podejrzewają, że zmiana życiowych planów spowodowana narodzinami niepełnosprawnej córki Frei okaże się dla nich początkiem niezwykłej duchowej wędrówki. Przede wszystkim jednak żadne z nich nie spodziewa się tego, jak bardzo Freja samym swoim istnieniem wpłynie na życie wszystkich dookoła.

Anna, Tobias i Freja opuszczają szary Londyn i zamieszkują w Langwedocji, w sypiącym się, pełnym gryzoni wiejskim domu, który jak magnes przyciąga rozmaitych dziwaków. Anna robi wszystko, by jej życie wróciło na właściwe tory, ale im bardziej stara się zapanować nad otoczeniem, tym silniej wszystko sprzysięga się przeciw niej.

W miarę jak z upływem pór roku dojrzewają kolejne owoce i kwiaty – wiśnie, figi, róże damasceńskie – Anna, korzystając z pochodzącego z czasów wojny notesu z przepisami dawnej mieszkanki Les Rajons i bohaterki lokalnego ruchu oporu, mozolnie przerabia je na konfitury i przelewa do słoików na tyle solidnych, by oparły się wszędobylskim gryzoniom.

 

Brawurowa książka pełna niestosownych żartów, rzucania talerzami, skoków w bok i mało heroicznych prób ucieczki od matczynych i ojcowskich obowiązków – słowem, pełna wszystkiego, co przynosi chwilową ulgę ludziom pod skrajną presją.

The New York Times

Więcej o książce Myszoodporna kuchnia

Tę książkę kupisz tutaj: