Wydawnictwo DRZEWO BABEL

Książki

Niezwykłe biografie

biografie niezwykłych ludzi, którzy żyją i tworzą z pasją

"Szorstkie wino" - okładka książki

Szorstkie wino

Jean-Claude Carrière

Winobranie, stara Francja i dzieciństwo w rytmie slow w opowieści Laureata Oscara.

"Czarodziej" - okładka książki

Czarodziej
Biografia Paula Coelho

Fernando Morais

Niesamowita historia Paula Coelho, który narodził się martwy, próbował popełnić samobójstwo, trafił do szpitala psychiatrycznego, odurzał się narkotykami, poszukiwał swojej tożsamości seksualnej, spotkał Szatana, odzyskał wiarę, był więziony przez dyktaturę, zrewolucjonizował brazylijski rock i stał się jednym z najbardziej poczytnych pisarzy na świecie.

"Goran Bregović - Szczęściarz z Sarajewa" - okładka książki

Goran Bregović - Szczęściarz z Sarajewa

Grzegorz Brzozowicz

Przystępując do pisania tej książki zakładałem, że nie będzie to tylko biografia Gorana Bregovića. Chciałem w jego historię wpleść opowieść o kraju, którego już niestety nie ma. Jego Jugosławii i tej mojej, którą zacząłem poznawać jako dziecko w 1972 roku. Mieszkałem przez pięć lat w Belgradzie dokładnie wtedy, kiedy Bregović zaczynał wielką karierę.

"Grafika emocjonalna" - okładka książki

Grafika emocjonalna

Michał Batory

Monografia prac Michała Batorego, jednego z najbardziej dziś cenionych plakacistów na świecie, Łodzianina, który od 1987 roku tworzy we Francji. 320 stron jego plakatów teatralnych, muzycznych, kulturalnych i społecznych, projektów okładek do płyt i książek, fotografii, etc.

"Jan Potocki. Daleka podróż" - okładka książki

Jan Potocki. Daleka podróż

Aleksandra Kroh

Po trzech latach niestrudzonych badań, zmierzywszy się z masą rozproszonych źródeł, Aleksandra Kroh daruje nam dziś pełną wdzięku opowieść o przedziwnym życiu, z którego wyrosło do niczego niepodobne dzieło. Bernard Gauthier, z przedmowy do francuskiego wydania

"Manhattan pod wodą" - okładka książki

Manhattan pod wodą

Zuzanna Głowacka

To opowieść o współczesnej Ameryce, lecz także niezwykle barwna autobiografia.Obdarzona świetnym piórem, dowcipna i bezpretensjonalna – debiutuje we wspaniałym stylu. Marta Mizuro • Zwierciadło

"Maria " - okładka książki

Maria
Skłodowska-Curie/listy

w wyborze Alicji Albrecht

"... Myślę, że w każdej epoce można mieć życie interesujące i użyteczne, a o to głównie chodzi, aby go nie zmarnować i móc sobie powiedzieć jak Romain Rolland: <<Jak tylko mogłem>>..." Maria Skłodowska-Curie

"Nie zapomnij mnie " - okładka książki

Nie zapomnij mnie
O tym, jak moja mama straciła pamięć, a ja na nowo odkryłem rodziców

David Sieveking

Ta reporterska książka ma uzdrawiającą siłę starej baśni. Utalentowany filmowiec David Sieveking opowiada poruszającą historię swej cierpiącej na alzheimera matki, a przy tym odkrywa na nowo historię miłości swych rodziców. Książce towarzyszy film o tym samym tytule, zwycięzca 10. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL.

"O chłopcu, który ujarzmił wiatr" - okładka książki

O chłopcu, który ujarzmił wiatr

William Kamkwamba i Bryan Mealer

Niezwykła opowieść o dociekliwym, malawijskim chłopcu i jego pełnym inwencji umyśle. O nadziei we współczesnej Afryce, o ludzkiej pomysłowości i jej potędze w walce z przeciwnościami losu. O chłopcu, który ujarzmił wiatr to lektura obowiązkowa dla tych, którzy ośmielają się marzyć.

"Obecność" - okładka książki

Obecność
Rozmowy

Remigiusz Grzela

O obecności Nieobecnych mówią: Krystyna Janda, Paula Sawicka, Leszek Sankowski, Alicja Kapuścińska, Joanna Sobolewska-Pyz, Maria Iwaszkiewicz, Krystyna Morgenstern, Ruta Wermuth-Burak, Zuzanna Janin, Julia Hartwig.

"Olśnienia" - okładka książki

Olśnienia
Chwile, które odmieniają

Magdalena Rybak

Olśnienia. Zdarzają się każdemu. Czasem w sytuacjach tragicznych, a czasem w banalnych. Chwile przebłysku, wglądu, jasności. Chwile, które odmieniają. Bo nagle, dociera do nas jakaś prawda. Jakieś głębsze zrozumienie naszej natury. Zamyka się jakiś rozdział życia. I otwiera kolejny.

"Ru" - okładka książki

Ru

Kim Thúy

Jak czuje się człowiek z konieczności rzucony w całkowicie obcą mu kulturę? Wietnam ogarnięty wojną widziany oczami dziecka. Ucieczka przez morze w tłumie "boat people". Ocalenie w Kanadzie. Budowanie życia od nowa.

"Zwierzenia Pielgrzyma" - okładka książki

Zwierzenia Pielgrzyma
Rozmowy z Paulem Coelho

Juan Arias

Paulo Coelho odkrywa na tych stronach tajemnice swojego bujnego życia, których nie znali nawet jego najbliżsi. W wywiadzie przeprowadzonym w 1998 roku przez hiszpańskiego dziennikarza Juana Ariasa rysuje się droga pielgrzyma Coelho, który przemierza świat materii i ducha w poszukiwaniu swojego przeznaczenia.