Wydawnictwo DRZEWO BABEL

Książki

Paulo Coelho

powieści, felietony, inspiracje...

"Szpieg" - okładka książki

Szpieg

Paulo Coelho

"Urodziłam się w nieodpowiedniej epoce. Nie wiem, czy w przyszłości ktoś o mnie wspomni. Gdyby tak się stało, nie chcę, żeby widziano we mnie ofiarę."

"Wolność" - okładka książki

Wolność
Kalendarz 2018

Paulo Coelho

Pięknie ilustrowany kalendarz na 2018 rok z cytatami z książek brazylijskiego pisarza

"Droga" - okładka książki

Droga
Kalendarz 2019

Paulo Coelho

Pięknie ilustrowany kalendarz na 2018 rok z cytatami z książek brazylijskiego pisarza

"Hipis" - okładka książki

Hipis

Paulo Coelho

Powieść o wolności, o młodzieńczym buncie i poszukiwaniu siebie.

"Sekrety" - okładka książki

Sekrety
Kalendarz 2020

Paulo Coelho

Pięknie ilustrowany kalendarz na 2020 rok z cytatami z książek brazylijskiego pisarza

"Spotkania" - okładka książki

Spotkania
Kalendarz 2021

Paulo Coelho

Pięknie ilustrowany kalendarz na 2021 rok z cytatami z książek brazylijskiego pisarza

"Alchemik" - okładka książki

Alchemik

Paulo Coelho

Od 25 lat w Polsce. Niezmiennie inspiruje. Alchemik w nowej odsłonie.

"Alchemik" - okładka książki

Alchemik
w nowej szacie graficznej autorstwa Cataliny Estrady

Paulo Coelho

Jako dziecko Catalina zachwycała się bujną i niezwykle barwną przyrodą ojczystej Kolumbii. Teraz ta uznana na całym świecie ilustratorka mieszka w Barcelonie, ale nie zapomniała o swoich korzeniach. W jej pracach można znaleźć tę samą dziecięcą ciekawość i prawdziwą eksplozję kolorów.

"Alchemik" - okładka książki

Alchemik

Paulo Coelho

"Alchemik" otwiera te drzwi w naszej duszy, o których istnieniu wolelibyśmy zapomnieć. Każe marzyć, podążać własnym powołaniem, podejmować ryzyko, pójść w świat i wrócić wystarczająco śmiałym, by stawić czoła wszelkim przeszkodom. Baśniowa, alegoryczna opowieść o wędrówce andaluzyjskiego pasterza jest tłem do medytacji nad tym, jak ominąć życiowe pułapki, by dotrzeć do samego siebie.

"Alchemik" - okładka książki

Alchemik
wydanie ilustrowane

Paulo Coelho

Wyjątkowa, limitowana edycja Alchemika Paula Coelho z okazji 20-lecia książki. Wydanie wzbogacone jest ilustracjami, które przedstawiają symbole alchemiczne z XVI wieku. Niezwykła propozycja dla miłośników brazylijskiego pisarza, jak i nowych czytelników.

"Alef" - okładka książki

Alef

Paulo Coelho

Niektóre książki są do czytania. "Alef" napędza do życia.

"Brida" - okładka książki

Brida

Paulo Coelho

Opowieść o Bridzie, młodej irlandzkiej dziewczynie, i o jej duchowych poszukiwaniach. Na swej drodze Brida spotyka mędrca, który uczy ją, jak radzić sobie z lękami i własnym cieniem oraz kobietę, która wprowadza ją w arkana magii. Wzruszająca opowieść o miłości i tęsknocie za Drugą Połową.

"Czarownica z Portobello" - okładka książki

Czarownica z Portobello

Paulo Coelho

Dziewica? Święta? Męczennica? Wariatka? O Atenie opowiadają osoby, które ją znały. Wśród nich jest dziennikarz badający mity o wampirach, aktorka teatralna, której Atena uwiodła narzeczonego, ksiądz, który ochrzcił jej syna, przybrana matka, były mąż i inni.

"Demon i panna Prym" - okładka książki

Demon i panna Prym

Paulo Coelho

Czy człowiek jest z gruntu dobry czy zły? Pewnego dnia do Viscos, małego miasteczka w Pirenejach przybywa tajemniczy nieznajomy. Jego niepokojąca obecność sprawia, że tutejsi mieszkańcy, prowadzący dotąd spokojne, uczciwe, wypełnione pracą życie, w ciągu niespełna tygodnia muszą wybrać pomiędzy Dobrem i Złem.

"Jedenaście minut" - okładka książki

Jedenaście minut

Paulo Coelho

Maria, młoda dziewczyna z brazylijskiej prowincji, wyrusza w daleką podróż. Jednak świat jest inny, niż sobie wyobrażała. Gorzkie doświadczenia sprawiają, że zostaje prostytutką. Decyduje się na życie bez miłości i wpada w pułapkę, z której wybawić ją może jedynie miłość...

"Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam" - okładka książki

Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam

Paulo Coelho

Każdy potrzebuje zwierciadła, w którym mógłby się przejrzeć. Pewnie dlatego jedna połowa świata rozgląda się za swoją drugą połową. Paulo Coelho w swojej nowej książce opowiada o spotkaniu dwojga ludzi po latach rozłąki. Miłość, która w nich zasnęła, budzi się powoli, pośród wątpliwości i obaw przed porażką.

"Piąta góra" - okładka książki

Piąta góra

Paulo Coelho

Czasem próżność lub pycha każą nam wierzyć, że wszystko od nas zależy. Ale kiedy spada na nas nieszczęście, zawsze myślimy, że na nie nie zasłużyliśmy, że los jest niesprawiedliwy, że wpadliśmy w pułapkę.Prorok Eljasz w IX wieku przed naszą erą opuszcza z rozkazu Jahwe ojczysty Izrael i chroni się przed prześladowaniami Jezabel w sąsiedniej Fenicji, gdzie od niemal trzech stuleci panuje pokój i dobrobyt.

"Podręcznik Wojownika Światła" - okładka książki

Podręcznik Wojownika Światła

Paulo Coelho

Każdy wojownik światła bał się kiedyś podjąć walkę. Każdy wojownik światła zdradził i skłamał w przeszłości. Każdy wojownik światła utracił choć raz wiarę w przyszłość. Każdy wojownik światła cierpiał z powodu spraw, które nie były tego warte. Każdy wojownik światła wątpił w to, że jest wojownikiem światła. Każdy wojownik światła mówił "tak", kiedy chciał powiedzieć "nie".

"Walkirie" - okładka książki

Walkirie

Paulo Coelho

Jak wiele potrzeba odwagi, by zajrzeć w głąb siebie? Jedna z najbardziej osobistych książek Paula Coelho.

"Weronika postanawia umrzeć" - okładka książki

Weronika postanawia umrzeć

Paulo Coelho

Umiera się na wiele sposobów: z miłości, z tęsknoty, z rozpaczy, ze zmęczenia, z nudów, ze strachu... Umiera się nie dlatego, by przestać żyć, lecz po to, by żyć inaczej. Kiedy świat zacieśnia się do rozmiarów pułapki, śmierć zdaje się być jedynym ratunkiem, ostatnią kartą, na którą stawia się własne życie. Weronika postanawia umrzeć bez wyraźnego powodu, bez żalu i bez patosu.

"Weronika postanawia umrzeć" - okładka książki

Weronika postanawia umrzeć
edycja filmowa

Paulo Coelho

"Sarah Michelle Gellar stworzyła z emocji postać Weroniki, jaką sobie zawsze wyobrażałem"

"Zahir" - okładka książki

Zahir

Paulo Coelho

Ester, korespondentka wojenna, żona znanego pisarza znika bez wieści. Ostatni raz widziano ją z młodym tłumaczem z Kazachstanu. Czy została porwana, zamordowana, czy uciekła z kochankiem? Dlaczego nie daje znaku życia? Jak po dziesięciu latach małżeństwa mogła odejść bez słowa?

"Zdrada" - okładka książki

Zdrada

Paulo Coelho

Linda ma 31 lat. Wszyscy uważają, że ma wspaniałe życie. Mieszka w Szwajcarii, w jednym z najbezpieczniejszych państw świata. Ma kochającego męża, urocze i dobrze wychowane dzieci oraz świetną pracę dziennikarki. Jednak zaczyna buntować się przeciw rutynie i przewidywalności swojego życia. Nie jest w stanie dłużej udawać, że jest szczęśliwa, gdy w rzeczywistości czuje jedynie apatię. Wszystko zmienia się, kiedy spotyka swojego byłego chłopaka.

"Zwycięzca jest sam" - okładka książki

Zwycięzca jest sam

Paulo Coelho

Wierny portret współczesnego świata, w którym blichtr, próżność i obłuda, wyparły prawdziwe wartości, w którym człowiek w pogoni za złudnym szczęściem w świetle jupiterów zatracił poczucie dobra i zła, zagubił siebie.

"Przyjaźń" - okładka książki

Przyjaźń
Kalendarz 2017

Paulo Coelho

Pięknie ilustrowany kalendarz na 2017 rok z cytatami z książek brazylijskiego pisarza.

"Odwaga" - okładka książki

Odwaga
Kalendarz 2016

Paulo Coelho

Pięknie ilustrowany kalendarz na 2016 rok z cytatami z książek brazylijskiego pisarza.

"Alchemia" - okładka książki

Alchemia
Kalendarz 2015

Paulo Coelho

Pięknie ilustrowany kalendarz na 2015 rok z cytatami z książek brazylijskiego pisarza.

"Dzielenie się" - okładka książki

Dzielenie się
Kalendarz 2014

Paulo Coelho

Pięknie ilustrowany kalendarz na 2014 rok z cytatami z książek brazylijskiego pisarza.

"Alchemia "Alchemika"" - okładka książki

Alchemia "Alchemika"

Wojciech Eichelberger w rozmowie z Wojciechem Szczawińskim

Chcielibyśmy być nieśmiertelni. Chcielibyśmy, aby świat trwał wiecznie, niezmienny, nienaruszony i przywdziewał jedynie szaty kolejnych pór roku.Dążymy zatem uporczywie do stworzenia swojej małej stabilizacji, w której możemy ukryć się i zapomnieć, że wszystko przemija wokół nas:ludzie, rzeczy, zdarzenia...

"Prorok" - okładka książki

Prorok
Listy miłosne Proroka - wybór i adaptacja Paulo Coelho

Khalil Gibran

Kiedy człowiek kocha, odkrywa swoją duszę. Listy Khalila Gibrana do Mary Haskell pozwoliły mi lepiej zrozumieć świat wewnętrzny artysty. Gibran nie był ani rewolucjonistą, ani mędrcem. Był człowiekiem, takim jak my wszyscy – nosił w sercu te same smutki i te same radości. Dał nam przykład i pokazał, że możemy podążać jego śladem. Każdy bowiem na swój sposób i w swoim rytmie idzie przez życie trudną i piękną Drogą Zwykłych Ludzi.

"Czarodziej" - okładka książki

Czarodziej
Biografia Paula Coelho

Fernando Morais

Niesamowita historia Paula Coelho, który narodził się martwy, próbował popełnić samobójstwo, trafił do szpitala psychiatrycznego, odurzał się narkotykami, poszukiwał swojej tożsamości seksualnej, spotkał Szatana, odzyskał wiarę, był więziony przez dyktaturę, zrewolucjonizował brazylijski rock i stał się jednym z najbardziej poczytnych pisarzy na świecie.

"Zwierzenia Pielgrzyma" - okładka książki

Zwierzenia Pielgrzyma
Rozmowy z Paulem Coelho

Juan Arias

Paulo Coelho odkrywa na tych stronach tajemnice swojego bujnego życia, których nie znali nawet jego najbliżsi. W wywiadzie przeprowadzonym w 1998 roku przez hiszpańskiego dziennikarza Juana Ariasa rysuje się droga pielgrzyma Coelho, który przemierza świat materii i ducha w poszukiwaniu swojego przeznaczenia.