Wydawnictwo DRZEWO BABEL

Książki

Podróże duchowe

przypowieści sufickie, taoistyczne, mistrzowie duchowi...

"Bez pośpiechu" - okładka książki

Bez pośpiechu
Jak mądrze rozwiązywać problemy i nie zwariować w szybkim świecie

Carl Honoré

Ta przystępna, przejrzysta i mądra książka powinna znaleźć się na biurku każdego menedżera i polityka (The Independent)

"Siła wieku" - okładka książki

Siła wieku
Szczęśliwe życie w epoce długowieczności

Carl Honoré

W głośnej na cały świat "Pochwale powolności" Carl Honoré uchwycił ducha naszej epoki. W swojej nowej książce opisuje inny ważny trend: rewolucyjną i bardzo potrzebną zmianę w naszym podejściu do starzenia się.

"Krąg łgarzy" - okładka książki

Krąg łgarzy
Powiastki filozoficzne z całego świata (tom 1)

Jean-Claude Carrière

"Te opowieści włóczą się po ulicach, zwłaszcza nocami. W pozornym dobrobycie stanowią nieoczekiwany element zaciekawienia, niepokoju. Dotykają z wdziękiem wszystkich punktów ludzkich niepewności, niczym iskry latające wokół jednego ogniska. "

"Pod presją" - okładka książki

Pod presją
Dajmy dzieciom święty spokój!

Carl Honoré

Jeżeli kiedykolwiek przemknęła Ci przez głowę myśl, żeby wcisnąć do rozkładu dnia Twojego i tak już zapracowanego dziecka judo, kaligrafię, skrzypce czy suahili – ta książka jest dla Ciebie.

"Krąg łgarzy " - okładka książki

Krąg łgarzy
Powiastki filozoficzne z całego świata (tom 2)

Jean-Claude Carrière

Czasem trudno odróżnić prawdę od zmyślenia. Rzeczywistość i wyobraźnia od dawna zabawiają się w ten sposób, że to się łączą, to uwodzą się wzajem, to się boczą na siebie, to przed sobą uciekają. Ale „wyobraźnia jest królową prawdy”, jak powiedział (zdaje się) Baudelaire. A równie trafne jest zdanie przeciwne. To, co prawdziwe, rodzi to, co wyobrażone. A więc prawdziwe jest wszystko.

"Liezi. Prawdziwa Księga Pustki" - okładka książki

Liezi. Prawdziwa Księga Pustki
Przypowieści taoistyczne

Liezi inaczej Mistrz Lie, to jedna z głównych taoistycznych ksiąg kanonicznych z okresu Wei-Jin [III-IV w. n.e.]. O samym Mistrzu Lie, tytułowej postaci, wiadomo tyle, że nazywał się Lie Yukou, żył ok. VI w. p.n.e., przebywał w księstwie Zheng lub stamtąd pochodził i był mędrcem, mistykiem i pustelnikiem.

"Obecność" - okładka książki

Obecność
Rozmowy

Remigiusz Grzela

O obecności Nieobecnych mówią: Krystyna Janda, Paula Sawicka, Leszek Sankowski, Alicja Kapuścińska, Joanna Sobolewska-Pyz, Maria Iwaszkiewicz, Krystyna Morgenstern, Ruta Wermuth-Burak, Zuzanna Janin, Julia Hartwig.

"Olśnienia" - okładka książki

Olśnienia
Chwile, które odmieniają

Magdalena Rybak

Olśnienia. Zdarzają się każdemu. Czasem w sytuacjach tragicznych, a czasem w banalnych. Chwile przebłysku, wglądu, jasności. Chwile, które odmieniają. Bo nagle, dociera do nas jakaś prawda. Jakieś głębsze zrozumienie naszej natury. Zamyka się jakiś rozdział życia. I otwiera kolejny.

"Pochwała powolności" - okładka książki

Pochwała powolności
Jak zwolnić tempo i cieszyć się życiem

Carl Honoré

"Pochwała powolności" przedstawia nam różne metody wyzwolenia się od tego, co Baudelaire nazywał „straszliwym ciężarem czasu”, od złudzenia w stylu Matrixa, które przekonuje, że nie mamy wyboru. „Washington Post”

"Prorok" - okładka książki

Prorok
Listy miłosne Proroka - wybór i adaptacja Paulo Coelho

Khalil Gibran

Kiedy człowiek kocha, odkrywa swoją duszę. Listy Khalila Gibrana do Mary Haskell pozwoliły mi lepiej zrozumieć świat wewnętrzny artysty. Gibran nie był ani rewolucjonistą, ani mędrcem. Był człowiekiem, takim jak my wszyscy – nosił w sercu te same smutki i te same radości. Dał nam przykład i pokazał, że możemy podążać jego śladem. Każdy bowiem na swój sposób i w swoim rytmie idzie przez życie trudną i piękną Drogą Zwykłych Ludzi.

"Szaleniec" - okładka książki

Szaleniec

Khalil Gibran

Szaleniec jest mędrcem, bo żyjąc w świecie sprzeczności, w świecie, w którym radość walczy ze smutkiem, miłość z nienawiścią, mądrość z głupotą, dobro ze złem - nie oszalał.

"Szczęście małych rybek" - okładka książki

Szczęście małych rybek
Listy z Antypodów. O literaturze i nie tylko

Simon Leys

Książki są boskie, a kto żyje bez nich, ten nie jest godzien życia – przekonuje każda ze stron tej niewielkiej i pięknej pochwały czytania.

"Fortele niewiarygodnego hodży Nasreddina" - okładka książki

Fortele niewiarygodnego hodży Nasreddina

Idries Shah

Humor hodży jest przewrotny, pełen paradoksów, bo i taka jest natura ludzka. Niektóre z jego przypowieści są jak muzyczne evergreeny w interpretacji prawdziwego mistrza – temat jakby znajomy, ale jakie niesamowite wykonanie! Czytajmy hodżę Nasreddina – lektura to nieobowiązkowa, ale wyjątkowa.

"Wyczyny niezrównanego hodży Nasreddina" - okładka książki

Wyczyny niezrównanego hodży Nasreddina

Idries Shah

Zbiór zabawnych opowiastek o przygodach legendarnego hodży Nasreddina zebranych przez jednego z największych dwudziestowiecznych mistrzów i popularyzatorów myśli sufickiej. Mimo że podania o Nasreddinie liczą sobie już kilka wieków, sam hodża nic nie traci ze swej żywotności.

"Żarty niedoścignionego hodży Nasreddina" - okładka książki

Żarty niedoścignionego hodży Nasreddina

Idries Shah

Już przy pierwszym spotkaniu z opowieściami o hodży Nasreddinie ulegamy zniewalającemu urokowi tej postaci. Podobno już w wieku szkolnym Nasreddin posiadał tak zdumiewający dar rozbudzania zainteresowania swoimi historiami, że cierpiały na tym postępy w nauce jego kolegów.

"Mądrość głupców" - okładka książki

Mądrość głupców

Idries Shah

Myśl suficka - najpiękniejsza, duchowa gałąź - jest u nas niemal nieznana. Dla sufich życie jest podróżą, podczas której człowiek zdobywa rozproszoną po świecie wiedzę o Bogu, o oderwanej od Stwórcy duszy,o własnej egzystencji. Głównym celem sufizmu jest wyzwolenie człowieka z niewoli ego i doprowadzenie go do pełni.

"Zaczarowana świątynia" - okładka książki

Zaczarowana świątynia

Idries Shah

Zaczarowana świątynia to zbiór opowieści, które w zwięzłej, błyskotliwej formie przekazują najważniejsze nauki sufizmu - mistycznego nurtu wyrosłego na gruncie islamu, który przekracza jednak wszelkie religijne doktryny i myślowe schematy.