Wydawnictwo DRZEWO BABEL

Książki

Podróże po świecie

różne zakątki świata, przewodniki niecodzienne...

"Alfabet zakochanego w Indiach" - okładka książki

Alfabet zakochanego w Indiach

Jean-Claude Carriere

Indie to wyzwanie dla wzroku i dla rozumu: tyle ludów, tyle języków, zwyczajów, wierzeń, kolorów. Tyle przeszłości w takiej teraźniejszości. Można pomyśleć, że taki kraj nie istnieje. A przecież demokracja indyjska działa. Jakim cudem?

"Alfabet zakochanego w Meksyku" - okładka książki

Alfabet zakochanego w Meksyku

Jean-Claude Carrière

Zobacz Meksyk oczami człowieka ciekawego świata, scenarzysty Buñuela, Brooka, Schlöndorffa, Hanekego, Formana, Wajdy…

"Delikatna równowaga" - okładka książki

Delikatna równowaga

Rohinton Mistry

MIędzy nadzieją i rozpaczą. W poszukiwaniu delikatnej równowagi. Wielka powieść indyjska na liście BBC "100 książek, które musisz przeczytać przed śmiercią"

"Jan Potocki. Daleka podróż" - okładka książki

Jan Potocki. Daleka podróż

Aleksandra Kroh

Po trzech latach niestrudzonych badań, zmierzywszy się z masą rozproszonych źródeł, Aleksandra Kroh daruje nam dziś pełną wdzięku opowieść o przedziwnym życiu, z którego wyrosło do niczego niepodobne dzieło. Bernard Gauthier, z przedmowy do francuskiego wydania

"Koniec pieśni" - okładka książki

Koniec pieśni

Galsan Tschinag

I ludzie, i zwierzęta, pragną, by życie wzięło górę nad śmiercią, chcą odnaleźć drogę do źródeł miłości. Koniec pieśni to przejmujący krzyk w obronie ginącej kultury, którą nowoczesność pożera na naszych oczach.

"Manhattan pod wodą" - okładka książki

Manhattan pod wodą

Zuzanna Głowacka

To opowieść o współczesnej Ameryce, lecz także niezwykle barwna autobiografia.Obdarzona świetnym piórem, dowcipna i bezpretensjonalna – debiutuje we wspaniałym stylu. Marta Mizuro • Zwierciadło

"O chłopcu, który ujarzmił wiatr" - okładka książki

O chłopcu, który ujarzmił wiatr

William Kamkwamba i Bryan Mealer

Niezwykła opowieść o dociekliwym, malawijskim chłopcu i jego pełnym inwencji umyśle. O nadziei we współczesnej Afryce, o ludzkiej pomysłowości i jej potędze w walce z przeciwnościami losu. O chłopcu, który ujarzmił wiatr to lektura obowiązkowa dla tych, którzy ośmielają się marzyć.

"Ru" - okładka książki

Ru

Kim Thúy

Jak czuje się człowiek z konieczności rzucony w całkowicie obcą mu kulturę? Wietnam ogarnięty wojną widziany oczami dziecka. Ucieczka przez morze w tłumie "boat people". Ocalenie w Kanadzie. Budowanie życia od nowa.

"Szczęście małych rybek" - okładka książki

Szczęście małych rybek
Listy z Antypodów. O literaturze i nie tylko

Simon Leys

Książki są boskie, a kto żyje bez nich, ten nie jest godzien życia – przekonuje każda ze stron tej niewielkiej i pięknej pochwały czytania.

"Ucho, gardło, nóż" - okładka książki

Ucho, gardło, nóż

Vedrana Rudan

Tonka Babić - bohaterka powieści - kobieta po pięćdziesiątce, spędza bezsenną noc. Leży w łóżku przy włączonym bez dźwięku telewizorze i pochłaniając kolejne tabliczki czekolady, opowiada swoje życie. Jest szczera aż do bólu, nie oszczędza nikogo, ale przede wszystkim nie oszczędza samej siebie.

"Żona tygrysa" - okładka książki

Żona tygrysa

Téa Obreht

Niezwykły debiut najmłodszej laureatki Orange Prize, spadkobierczyni Singera i Marqueza. Bałkański folklor, aura tajemniczości, pasjonująca saga rodzinna.