Wydawnictwo DRZEWO BABEL

Wydarzenia

Przejdź do wydarzeń archwialnych

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z otwarcia wystawy i z fotografiami, które możemy zamieścić dzięki uprzejmości agencji BOOM (Bardzo Oryginalna Oferta Marketingowa)

 

Po otwarciu wystawy plakatów Michała Batorego już wiemy, że połączenie sztuki wizualnej z niezwykłymi, wielokulturowymi dźwiękami i wokalami to wspaniały duet. Klimat, jaki tego wieczoru panował w Starej Pomarańczarni przez długi czas będzie wspominany wszystkich gości, którzy zdecydowali się spędzić pierwszy dzień czerwca w Łazienkach Królewskich. Mimo niepogody, w murach budynku Wielkiej Oranżerii była naprawdę gorąco…

 

Plakaty autorstwa Michała Batorego zawisły w Galerii Plenerowej już w czwartek, 31 maja. W piątek, w pierwszy dzień czerwca miało miejsce oficjalne otwarcie wystawy prac artysty mieszkającego i tworzącego we Francji. W Starej Pomarańczarni odbył się wernisaż, podczas którego zaproszeni goście przy lampce wina mieli okazję osobiście porozmawiać z grafikiem, który, jak sam przyznaje z niczego robi coś – łączy obiekty, które nigdy nie miały ze sobą nic wspólnego i stają się trzecim obiektem. To jest rodzaj iluzji.

 

Podczas wernisażu Karolina Cicha, którą Batory zaprosił do współpracy przy projekcie Obraz i dźwięk wykonała na fortepianie trzy utwory, tym samym zapraszając zebranych na swój koncert do Teatru Stanisławowskiego. Na scenie, oprócz artystki i jej zespołu, zaśpiewał również specjalny gość z Senegalu, Mamadou Diouf. Wspólny występ naprawdę zrobił wrażenie na ponad dwustuosobowej publiczności. Mimo ograniczonej liczby miejsc spowodowanej przeniesieniem koncertu spod pomniku Chopina do wschodniego skrzydła Starej Pomarańczarni, Obraz i dźwięk z pewnością zostanie na długo zapamiętany przez wszystkich przybyłych.

 

Ekspozycję plakatów Michała Batorego w Galerii Plenerowej przy Alejach Ujazdowskich będzie można oglądać jeszcze przez cały czerwiec. Spacerowiczów zapraszamy również do Starej Pomarańczarni, gdzie do 1 lipca 2012 roku w XIX-wiecznej gablocie są wystawione książki Wydawnictwa Babel, do których okładki zaprojektował sam Michał Batory. Oprócz ekspozycji książek zwiedzający będą mogli obejrzeć specjalny film opowiadający o procesie twórczym grafika, a także przedstawiający jego prace.

Plakaty Michała Batorego można także zobaczyć w jego monografii Grafika emocjonalna, a także na jego stronie internetowej www.michalbatory.com.

A tutaj Michał Batory gościnnie gra na bębnie z zespołem Karoliny Cichej podczas koncertu w Teatrze Stanisławowskim: