Wydawnictwo DRZEWO BABEL

Wydarzenia

Przejdź do wydarzeń archwialnych

logo nagrody

 

27 listopada, podczas finałowej gali Nagrody Alchemika w warszawskim Och-Teatrze, jury w składzie:

Krystyna Janda, przewodnicząca jury – parę lat temu zastawiła własny dom po to, by zbudować swój teatr.

Basia Stępień – wywróciła swoje życie do góry nogami po to, by wydać Alchemika, od którego zaczęła się historia Drzewa Babel.

Łukasz Jakóbiak – gdy nie udało mu się znaleźć upragnionej pracy w telewizji, wziął sprawy w swoje ręce i w swojej kawalerce stworzył internetowy talk-show „20m2”.

Tomek Mackiewicz – bez pieniędzy, bez sprzętu i bez przygotowania wdrapał się na Himalaje z najniższego dołka.

Jak widać na filmiku z obrad, wybór był bardzo trudny.

Jurorzy tak uzasadniają swój werdykt:

Szukaliśmy Alchemika, człowieka, który miał odwagę sięgnąć po swoje marzenia. Znaleźliśmy kogoś, kto udowadnia, że nie warto odkładać marzeń na odległe potem i że ograniczenia są po to, żeby je przełamywać. Za konsekwencję i wybór trudniejszej drogi. Za to, że jest dla innych inspiracją Nagrodę Alchemika otrzymuje: Michał Woroch.

Michał Woroch odkrywa świat, kierując się prostą z pozoru zasadą – żeby zacząć podróż, trzeba wyjść z domu. Choruje na postępujący zanik mięśni, a mimo to przez całą Europę dojechał do Maroka, robi zdjęcia, prowadzi warsztaty, aktywizuje osoby niepełnosprawne. Planuje podróż po Ameryce Południowej i pracuje nad budową specjalnego samochodu terenowego, dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Więcej informacji o zwycięzcy i konkursie: www.nagrodaalchemika.pl