Wydawnictwo DRZEWO BABEL

Archiwum wydarzeń

Wróć do wydarzeń bieżących

Żona tygrysa i Pochwała powolności walczą o nagrody w plebiscytach wortalu literackiego Granice.pl! Możesz pomóc naszym książkom zwyciężyć, głosując na nie TUTAJ

 

Plebiscyt Najlepsza książka na jesień 2012

żona tygrysa

 

 

Żona tygrysa jest opowieścią, którą po prostu należało opowiedzieć. Aura tajemniczości, bałkański folklor i posępny obraz wojny domowej wplecione w pasjonującą sagę rodzinną. Téa Obreht intuicyjnie wyczuwa, jak poprzez mit dotknąć najciemniejszych zakamarków ludzkiej duszy i jej lęków, i jak z całą mocą pisać o życiu i śmierci. (więcej o książce)

Téa Obreht (rocznik 1985) najmłodsza w historii Orange Prize laureatka tej nagrody. Okrzyknięta przez prasę amerykańską spadkobierczynią Singera i Marqueza (więcej o autorce)

 

 

 

 

 

 

 

nominacja jury i nominacja internautów

kategoria: proza obca

 

pochwała

Dzisiaj niemal wszyscy chorujemy na brak czasu. Śpieszy nam się tak bardzo, że każda osoba i każda rzecz, która nas spowalnia, staje się naszym wrogiem.

Takie są właśnie konsekwencje naszej obsesji szybkości i oszczędzania czasu – wściekłość na drodze, wściekłość w samolocie, wściekłość na zakupach, wściekłość w związku, wściekłość w biurze, wściekłość na wakacjach, wściekłość na siłowni. Szybkość sprawia, że żyjemy we wściekłych czasach – pisze w Pochwale powolności Carl Honoré i poszukuje lekarstwa na tę przypadłość, wędrując od warsztatów seksu tantrycznego w Londynie, przez nowojorskie studio ćwiczeń metodą SuperSlow, po Włochy, ojczyznę Slow Food oraz ruchu Powolnych Miast. (więcej o książce)

Carl Honoré dziennikarz i publicysta, laureat wielu nagród. Jest jednym z twórców ruchu Slow i jego rzecznikiem na całym świecie (więcej o autorze)

 

 

 

 

 

 

nominacja jury i nominacja internautów

kategoria: poradniki

nominacja jury w plebiscycie Najlepsza książka psychologiczna i poradnik 2012

kategoria: życie codzienne

Głosuj i zdobywaj nagrody!